Ticket Restaurant Edenred sürdürülebilir gelecek için dijitalin gücünden faydalanıyorhaberi

Ticket Restaurant Yemek Kartı ile Türkiye’yi ilk kez yemek kartı hizmetiyle tanıştıran ve tüm faaliyetlerini İdeal İnsan, İdeal Dünya ve İdeal Gelişim kavramları üzerine inşa eden Edenred Türkiye, sürdürülebilir bir gelecek için teknolojinin tüm gücünden faydalanıyor. Hayata geçirdiği dijital ürün ve çözümleriyle karbon ayak izini, kaynak tüketimini ve atık üretimini azaltarak çevrenin korunmasına yardımcı olan şirket, önümüzdeki seneye kadar sera gazı emisyonunu 2013 yılına oranla yüzde 26 oranında azaltmayı, sunduğu çevre dostu hizmetlerini ise yaygınlaştırmayı hedefliyor. 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Edenred Türkiye CEO’su Selçuk Boztepe, şirket olarak her adımı doğa dostu bir bakış açısıyla attıklarını belirterek, hayata geçirdikleri dijital çözümlerle gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalıştıklarının altını çiziyor. Bu yaklaşımla önce yemek kuponlarını karta dönüştürerek kağıt tüketimlerini azalttıklarını belirten Boztepe, sonrasında ise fiziksel kartlara alternatif olarak çıkardıkları dijital kart çözümleri ile daha daha az plastik tüketimi sağlayan doğa dostu bir işleyişe geçtiklerini anlatıyor.

 

Artan nüfus, büyüyen şehirler ve sanayileşme dünya kaynaklarının hızla tükenmesine neden oluyor. Sürdürülebilir bir dünya için teknolojinin gücünden yararlanan Edenred Türkiye, doğaya dost dijital çözümleriyle karbon ayak izini, kaynak tüketimini ve atık üretimini azaltarak faaliyetlerini daha çevre dostu bir şekilde gerçekleştirmek için çalışıyor. Bu konuda kendisine somut hedefler belirleyen şirket, 2022 yılında sera gazı emisyonunu 2013 yılına oranla yüzde 26 oranında azaltmayı, sunduğu çevre dostu hizmetleri yüzde 20 oranında artırmayı, ekolojik olarak tasarlanmış veya geri dönüştürülmüş çözümlerini ise yüzde 35 oranında yaygınlaştırmayı hedefliyor. 

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Edenred Türkiye CEO’su Selçuk Boztepe, “Dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de yemek kartı sistemiyle ilk kez tanıştıran şirket olarak, bugün ülkemizde 25 bini aşkın kurumsal müşterimizin 1,5 milyonu aşkın kart sahibine 45 bin üye restoran ve kafede, binlerce akaryakıt istasyonunda hizmet veriyoruz. Tüm faaliyetlerimizi gün geçtikçe artan çevre bilincimizle hayata geçiriyor, dijital ürün ve çözümlerimizde doğaya olabildiğince az ayak izi bırakıyoruz.  Bu kapsamda ilk olarak yemek kuponlarını içerisine bakiye yüklenebilen ve ömür boyu kullanılabilen Ticket Restauraant Yemek Kartlarına dönüştürdük. Bu sayede kağıt tüketimini büyük oranda azalttık. Ticket Restaurant Yemek Kartımıza 2019 yılında QR kod ile ödeme özelliği ekleyerek kartlara olan bağımlılığı ortadan kaldırdık. 2020 yılında ise MyEdenred mobil uygulaması ve EdenredPay uygulaması yüklü yeni nesil yazar kasaların birbiriyle temassız olarak haberleşmesini sağlayarak sektörde bir ilke imza attığımız NFC teknolojili EdenredPay dijital ödeme çözümümüzü kullanıcılarımızla buluşturduk. Bu sayede mobil temassız ödeme hızı ve pratikliğini bir adım öteye taşıdık. EdenredPay, yeni nesil yazar kasa sahibi tüm işletmelerde kullanılabiliyor. Bu da üye restoran, kafe ve marketlerin yüzde 90’ından fazlası anlamına geliyor.” diye konuştu. 

 

“Dijital Kart ile plastik ayak izimizi azaltıyoruz”

Sürdürülebilir bir gelecek için dijital ürün ve hizmetlerin önemine değinen Selçuk Boztepe, “Edenred Türkiye olarak çevre hassasiyetimiz ile dijitalleşmeye yöneliyor, bu alanlardaki yatırımlarımızla öne çıkıyoruz. Temassız ödeme seçeneklerini artırmak amacıyla fiziksel kartlara bir alternatif olarak hayata geçirdiğimiz Dijital Kart ile plastik ayak izimizi azaltıyor, plastik atık kaynaklı oluşan zararı önlemeye çalışıyoruz. Kullanıcılarımızın artan farkındalık seviyeleri ve çevre bilinçlerinin yanı sıra özellikle pandemi döneminde temassız ve hijyenik olma özellikleri nedeniyle de sıklıkla tercih edilen Dijital Kart, yanında bulundurma, kaybetme, yeniden sipariş etme, gelmesini bekleme gibi sorunları da ortadan kaldırdı. Eskiden Ticket Restaurant Yemek Kartı ile fiziksel olarak ödeme yapan pek çok kullanıcımız bu dönemde ödemelerini mobil olarak yapmayı tercih etti. Doğayı korumasının yanı sıra teması azaltan ve sosyal mesafeyi koruyan bu çözümlerimiz çalışanların sağlıklarını korumalarına yardım ettiği gibi onların motivasyonlarını da artırdı.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu