Pandemi kahramanlarının adı Toroslar’da yaşayacak

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı’nda salgınla mücadelede en ön saflarda yer alan sağlık ordusuna, Sağlık Kahramanları Parkı’nı ithaf ederek en anlamlı hediyeyi verdi.

Toroslar Belediyesi, pandemi döneminde fedakarca çalışan ve bu uğurda yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını anmak amacıyla “SAĞLIK KAHRAMANLARI” adını verdiği anıt parkın açılışını gerçekleştirdi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve duaların okunmasının ardından başlayan törene; Mersin Valisi Ali İhsan Su, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, MHP Mersin Milletvekilleri Olcay Kılavuz, Baki Şimşek,  Mersin İl Jandarma Komutanı Necip Çarıkcıoğlu, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, siyasi parti ve  STK temsilcileri, mahalle muhtarları, sağlık çalışanları ile hayatını kaybeden sağlık kahramanlarının aileleri katıldı. Korukent Mahallesi, Şehir Hastanesi’nin güneyinde bulunan 2 bin metrekare alandaki parkın açılışında duygulu anlar yaşandı. Mersin’de Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden 19 sağlık çalışanının kaidelerinin yer aldığı parkın açılışında yaşamını yitiren sağlık kahramanlarının ailelerine plaket de takdim edildi. Türk Milleti’nin bugüne kadar birçok badirenin üstesinden el birliğiyle geldiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz; “İnanıyoruz ki bütün dünyayı etkisi altına alan bu salgını yine milli birlik ruhuyla en kısa zamanda atlatacağız” dedi. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; “Bir eczacı ve belediye başkanı olarak Sağlık Kahramanları Parkı’nın tüm sağlıkçılara bir nebze olsun moral vereceğini düşünüyor, böyle anlamlı bir projeyi hayata geçirdiği için Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ediyorum” dedi. Sağlık çalışanlarına minnettar olduklarını belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış ise; “İyi ki sağlık çalışanlarımız var. İyi ki sağlığımızı onlara emanet ediyoruz. Toroslar Belediye Başkanı Sayın Atsız Afşın Yılmaz’a ve bu parkın yapım aşamasında emeği geçen ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

VALİ SU: “ONUR DUYDUM”

Mersin Valisi Ali İhsan Su da Sağlık Kahramanları Parkı’nın Türkiye’ye, Mersin’e ve Toroslar’a hayırlı olmasını dileyerek; “Ülkemiz, Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde pandemi sürecini en iyi yöneten ülkelerin başında geliyor. Toroslar Belediye Başkanımızın sağlık çalışanları için hayata geçirdiği Sağlık Kahramanları Parkı’nın açılışını yapmaktan onur duyuyoruz. Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren sağlık kahramanlarımızı unutmayacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından,  bir kadın ve bir erkek doktorun anıtının ve kaidelerinin bulunduğu Sağlık Kahramanları Anıt Parkı’nın açılışı, protokol üyeleri ile birlikte yapıldı.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu