JLL Türkiye’den çalışanlarına özel platform: Wellbeing-HUBhaberi

JLL Türkiye, çalışanlarının ve ailelerinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla kurduğu Wellbeing-Hub isimli özel bir platformuyla, farklı alanlarda uzman danışmanlardan ücretsiz mentörlük sağlıyor.

Ticari gayrimenkul alanında finansal ve profesyonel hizmetler veren ve yatırım yönetimi danışmanlığı sunan JLL Türkiye, pandemi döneminde uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasıyla dijitalleşmeye yönelik bir adım daha atarak, Wellbeing-Hub isimli özel bir platformu hayata geçirdi. JLL Türkiye çalışanlarının ve ailelerinin yararlanabileceği bu platform, fiziksel, duygusal, sosyal ve finansal olmak üzere 4 temel başlık üzerine odaklanıyor. 

Wellness yerine daha kapsamlı olan  “wellbeing” konusunu projenin çatısı olarak oluşturan kurum, platform üzerinden düzenlenen programlarla çalışanlarına ilgili konu başlıklarında profesyonel destek sağlarken, kendi hikayelerini paylaşıp başkalarının hikayelerinden de ilham almalarına fırsat veriyor.

Wellbeing-Hub platformu, ön görülemeyen zamanlarda finansal stratejiler, evden çalışan ebeveynlerin ev-iş yaşam dengesi, COVID-19 kaygısıyla başa çıkmak, iyi beslenme, mutlu insan psikolojisi gibi pek çok başlıkta uzman danışmanlarla online buluşmaları kapsıyor. Seminerlerin yanı sıra yoga, mindfulness dersleri gibi programların da yer aldığı platform, çalışanların sağlık hizmet ihtiyaçlarını, diyetisyen ve psikolog hizmeti gibi ek menfaatleri de içeriyor.

Çalışanlarının her anlamda iyi hissetmelerinin önemine dikkat çeken JLL Türkiye Eş CEO’su Tarkan Ander, “Pandemi, tıpkı insanlar gibi kurumlara da var oluşlarıyla ilgili bir ayna tuttu. Sağlık öncelikli olmak üzere, yaşamla ilgili her şeyi yeniden değerlendirmemiz ve özellikle de önceliklerimiz konusunda bir farkındalık yarattı. JLL Türkiye olarak bu dönemi daha fazla sorgulayarak, anlamak ve anlamlandırmak için daha fazla çaba harcayarak geçirdik.  Tüm bunları üst üste koyunca gördüğümüz, daha mutlu ve daha sağlıklı olmak için seçimlerimiz ve iç huzurumuz öne çıkıyor. Biz de bu ortamı bir nevi aile fertlerimiz olan çalışanlarımız için yaratmak istedik. Bir adım olarak başlattığımız bu çalışmamızı zenginleştirmeye yönelik yoğunlaştık” dedi.

Wellbeing-Hub platformunun JLL Global’in vizyonuyla birebir uyumlu olduğunun altını çizen JLL Türkiye Eş CEO’su Dora Şahintürk, “Araştırmalar gösteriyor ki, mutlu bir çalışma ortamı ancak kendisini her anlamda iyi hisseden çalışanlarla yaratılabiliyor. JLL Global çatısı altında hizmet veren bir kurum olarak, pandemi öncesinde de insan kaynakları departmanımızla çalışanlarımıza dijital çalışmalarımızla ulaşıyor ve iyileştirme projeleri yürütüyorduk. Covid-19 pandemisinde uzaktan çalışma dönemine geçmemizle, insan kaynakları departmanımızı tamamen dijitalleştirdik. Bu kapsamda Wellbeing-Hub platformunu hayata geçirdik ve odağına çalışma arkadaşlarımızı aldığımız bu platformla sadece çalışma arkadaşlarımızın değil ailelerinin de ihtiyacı olan motivasyonu yaratmış olduk. Çünkü biz herkesin bir gelişim potansiyeli olduğuna inanıyoruz. Bu potansiyeli açığa çıkarmak için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu