CHP’li Adıgüzel’den çiftçiye destekhaberi

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, çiftçinin sorunlarına dikkat çekti. Adıgüzel, Dünya Çiftçiler Günü'nde eşi ile birlikte Mine Aydın ve eşi Faruk Aydın'ın Altınordu Sağırlı'da ziyaret ettiği çiftlikle ilgili şunları dile getirdi: "Kapalı ve açık alanları ile tarım yapıyor.

Sebze tamamen organik, kimyasal gübre yok, solucan gübresini dahi kendi üretiyor. Sadece bitkisel tarım değil, 500 tavuk ile yumurta ve köy tavuğu üretimi var. 7 inek 5 dana var, süt üretiyor. İstiridye mantarı üretiyor. Kivi üretiyor. Karadeniz kadını çalışkandır, girişimcilik katarak harika işler yapılabilir. Hem ekonomiye katkı hem de sağlıklı ürünler, sağlıklı nesiller için."

Üretici ve tüketici odaklı, çevre ve doğayla uyumlu, kırsal yaşam ve kırsal kalkınmanın temel ekonomik gücü olan tarım sektörünü önemsediklerini ifade eden Adıgüzel, "Son yıllarda çiftçimiz büyük zorluklar yaşıyor. Girdi maliyetlerinin yüksek olması çiftçimizi üretimin dışına itiyor. Bütün zorluklara rağmen Aydın ailesi gibi önemli işler başaran çiftçilerimiz de var. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, çiftçinin doğaya teslim olmasına, kuralsız piyasa koşullarında kaderine terk edilmesine, üretimden koparılarak önce yoksullaştırılıp sonra istismar edilmesine son vereceğiz" dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu