Çamlıyayla spor turizmine hazırlanıyor

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Çamlıyayla İlçesinde incelemelerde bulundu.  Müdür Demir, Çamlıyayla’nın doğa turizminin yanı sıra spor turizmi için de önemli bir yer olduğuna dikkat çekerek gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

Müdür Demir, Çamlıyayla’da yapacağı incelemelerden önce, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Selahattin Ozanoğlu ile birlikte ilk olarak Çamlıyayla Kaymakamı Muhammet Zencirli’yi makamında ziyaret ederek, ilçede gençlik ve spor adına yapılacak çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi. Nazik ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Zencirli, İl Müdürü Demir’e teşekkür etti. Demir daha sonra Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Selahattin Ozanoğlu ile birlikte Milli Eğitim İlçe Müdürü Mustafa Bakkal’ı makamında ziyaret ederek, Çamlıyayla Atatürk Ortaokulu’nda bulunan Spor Salonu, Halı saha ve yapılması planlanan Bocce sahasını yerinde inceledi.

SPOR TURİZMİ İÇİN UYGUN BİR YER

Çamlıyayla doğa turizminin yanı sıra spor turizmi için de önemli bir yer olduğuna vurgu yapan Demir, “Çamlıyayla ilçemiz tarihi kültürel ve doğal zenginliğinin yanı sıra özellikle yaz aylarında artan genç nüfus potansiyeli olan önemli bir ilçemiz. Merkez nüfusu kışın 5-6 bin, yazın ise 70-80 bin arasında değişen, ilçe gençliğinin nezih ve güvenli mekânlarda spor ve faaliyet yapabilmesi için İl Müdürlüğü olarak bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Çamlıyayla doğa turizminin yanı sıra spor turizminde de Trekking, dağ ve su sporları gibi branşlar için uygun bir bölge olma özelliğine sahip olan İlçemizde yaptığımız inceleme ve görüşmelerin ardından mevcut spor tesislerinin artık ilçenin gençliğine ve sporuna tam anlamıyla hizmet verebilmesi için gerekli çalışmalarımızı başlatıyoruz. İl Müdürlüğü olarak gerek spor, gerekse gençlik hizmetlerimizde özellikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimiz için var gücümüzle hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. Müdür Demir, Çamlıyayla İlçesinde yaptığı ziyaret, görüşme incelemelerin ardından İlçeden ayrıldı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu