Başkan Gültak projelerini anlattı

Akdeniz ilçesine ilk kez kazandırılacak olan “sıcak ve soğuk asfalt plentinin” kurulum çalışmalarının hızla ve aralıksız şekilde sürdüğünü belirten Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; bu şantiyelerin de en geç iki ay içerisinde tamamen kurulacağını ve ilçenin ihtiyaç duyan bütün mahallelerine hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

“Akdeniz’in sorunları çözülmeden Mersin değişmez” diyen Başkan Gültak; “Liman, serbest bölge, hal gibi ticaret ve ekonominin yanında kentimizin tüm yaşamı neredeyse Akdeniz’de dönüyor. Akdeniz’in nüfusu gündüz 800 bini buluyor. Hal böyleyken Akdeniz; kentin ticari ve ekonomik kazanımlarından payını almalıdır” dedi. Bayramdan sonra Silifke yaz kampına dezavantajlı durumdaki aileleri göndereceklerini de kaydeden Başkan Gültak; basketbol, tenis, futbol ve yüzme kurslarının verileceği Akdeniz Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun açıldığını belirterek, ücretsiz bu kurslara çocuklarını göndermeleri için mahalle sakinlerine çağrıda da bulundu. Gültak, Güneş Mahallesi’ni ziyaret ederek, mahalle sakinleri,  Mahalle Muhtarı Nezir Elçi ve esnaflarla bir araya geldi. Mahallede yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında açıklamalar yapan Başkan Gültak, semt pazarına da uğrayıp, Mersin Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdulhalim Batur, pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti. AK Parti Akdeniz İlçe Başkan Yardımcısı Ökkeş Erten ve Gençlik Kolları yönetimi, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı buluşmada; esnaf ve vatandaşlara şapka, çanta ve maske dağıtımı da gerçekleşti.

“AKDENİZ, ARTIK KENDİ SICAK VE SOĞUK ASFALTINI ÜRETECEK”

Akdeniz Belediyesi’nin; Kürkçü Mahallesi yolu üzerinde asfalt plenti kuracağı sahada, ekiplerin beton dökme işlemi başlattığını belirten Başkan Gültak, “Birkaç ay içerisinde Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun, hibe yoluyla belediyemize gönderdiği makinemizi kuracağız. Sayın Tahmazoğlu’na teşekkür ediyoruz. Basit değil, 15 milyon TL tutarında bir hibe, hediyedir bu makine. Bir iki ay içerisinde bu plenti yerine monte ettikten sonra Akdeniz’in, ilk kez asfalt üreten bir şantiyesi olacak. Önemli bir hizmet, çünkü asfalt ihalesine girmek çok para gerektiriyor. O nedenle, ‘kendi asfaltımızı kendimiz üretelim’ dedik ve plenti Akdeniz’e kazandırıyoruz” dedi.

“AKDENİZ, KENTİN TİCARİ VE EKONOMİK KAZANIMLARINDAN PAYINI ALMALI”

Mersin’in ticari ve ekonomik hayatın Akdeniz’de döndüğünün altını çizen Başkan Gültak, “Akdeniz değişmezse Mersin de değişmez. Akdeniz’in sorunları çözülmeden, Mersin’in sorunları da çözülmez” sözünü yineleyen Başkan Gültak; diyoruz. “Liman, serbest bölge, ticaret ve ekonominin yanında tüm yaşam Akdeniz’de dönüyor. Akdeniz’in nüfusu gündüz 800 bini buluyor. Diğer ilçelerden Akdeniz’e sirkülasyon var ama Akdeniz’de bir değişim yok. Bu kabul edilemez! Akdeniz değişecek, değişmeli artık. Göç vermeyecek, göç alacak. Akdeniz halkı da şehrin ve ilçemizin ticari ve ekonomik kazancından faydalanacak. Türk, Kürt, Arap, Çerkez ve Yörük’ü ile Akdeniz; barışın, kardeşliğin ve huzurun hâkim olduğu bir ilçe olacak. Bu değişimi sağlamak için de halkımızdan destek istiyorum” şeklinde konuştu. Konuşmasından sonra Başkan Gültak, Güneş Mahallesi sakinleri ve esnafının yaşadıkları bir takım sıkıntıları ve taleplerini dinleyip not ettirdi, çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı. Gültak, Akdeniz Belediyesi sorumluluğu dışındaki hizmet ve taleplerle ilgili olarak da ilgili kurumlarla görüşeceğini de dile getirdi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu